O nas

Wejście główne do Zakładu Aktywności Zawodowej "Wspólna Pasja" w Żorach

Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” w swoich działaniach uczy osoby niepełnosprawne profesjonalnie wykonywać postawione przed nimi zadania. Pracownicy niepełnosprawni i kadra obsługowo – rehabilitacyjna stawiają poprzeczkę wysoko, dzięki temu świadczone usługi są doskonałej jakości i cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Żor i okolic.

Zakład od stycznia 2011 roku prowadzi Bar Mleczny „Krówka”, który znajdował się na rogu ulic Kościuszki i Biskupa, a od 5 marca 2018 r. został przeniesiony na ul. Szeptyckiego 14/1 w centrum Żor. Zainteresowanie ofertą Baru przerosło najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy Żor zgodnie przyznają, że takiego miejsca im brakowało. Bar serwuje tanie i smaczne potrawy, jest czynny codziennie, w dni robocze w godz. 10.00 – 18.00, a w soboty i niedziele od 11.00 do 16.00. O jakości serwowanych posiłków może świadczyć tytuł „Najlepszego lokalu gastronomicznego w Żorach” w 2013 roku, w konkursie organizowanym przez Dziennik Zachodni.

Na ul. Bażanciej mamy do dyspozycji plac piknikowy pod zabawy biesiadne na wolnym powietrzu, organizowanie imprez plenerowych (festynów, zabaw, pikników, ognisk) w okresie od kwietnia do października, z możliwością korzystania z usług gastronomicznych, z pełnym zapleczem sanitarnym dla około 200 – 280 osób. Plac jest wyposażony w namioty, w podest do tańca oraz małą scenę. Zakład serdecznie zaprasza do korzystania z sali bankietowej, z pełną obsługą i wyśmienitą kuchnią na organizację imprez okolicznościowych, bankietów, szkoleń, konferencji i spotkań dla zakładów pracy, firm i osób indywidualnych. Sala może pomieścić do 60 osób.

Od 22 czerwca 2021 roku Zakład prowadzi Restaurację „Oberyba” na ul. Św. Augustyna Biskupa 38 w Żorach, która serwuje dania wegetariańskie oraz rybne. Czynna od niedzieli do czwartku w godzinach 13.00-20.00 oraz w piątek i sobotę w godzinach 13.00-21.00 . Istnieje również możliwość korzystania z usług ogrodniczych, zagospodarowania i utrzymania terenów zielonych, w szczególności zakładania, koszenia i regeneracji trawników, nasadzania roślin, sadzenia i pielęgnacji drzew, krzewów i żywopłotów, zwalczania chwastów, podlewanie roślin itp..

Na terenie Zakładu działa Żorska Spółdzielnia Socjalna „WERWA” która zachęca między innymi do skorzystania z usług rehabilitacyjnych, które prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę (fizjoterapeuci, masażyści) nowoczesnymi metodami.

Od 15 grudnia 2015 roku do 31 stycznia 2021 roku Zakład prowadził Dzienny Dom „SENIOR+” który jest placówką wsparcia przeznaczoną, dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 +, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają wsparcia w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych. Obecnie decyzją Rady Miasta Żory placówka została wcielona w struktury Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach.

W latach 2009 – 2019 Dyrektorem Zakładu był Pan Jerzy Krótki, od października 2019 roku Dyrektorem Zakładu została Pani Anita Wawoczny, która związana jest z Zakładem od jego powstania.

Skip to content